canisterapie.png

logo.jpg

Team Beaty Kaňské - Ben a Max, je oblíbeným zpestřením zvláště imobilních klientů. Psí kamarádi je mohou navštěvovat přímo v jejich pokoji.

Canisterapie

Canisterapie

Canisterapie

Canisterapie

 Canisterapie

Canisterapie – neboli terapie s pomocí psa. Je to terapie, která využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Terapie probíhá pod vedením terapeuta ve spolupráci se zaměstnanci zařízení. V žádném případě nejde o to, vypustit psa do skupiny a za hodinu, když je pes unavený, si ho vyzvednout a jít domů! Povinností terapeuta je, aby dohlížel na průběh terapie.

Od 1. listopadu 2012 dojíždí chlupatá smečka i k nám, do našeho Domova. Tímto bychom rádi poděkovali paní Zdence Proškové, předsedkyni společnosti Pes a Člověk, která nás s nabídkou canisterapie oslovila a zprostředkovala tím setkání našich obyvatel s terapeutkami paní Lenkou a Janou Šmejkalovou a Ilonou Dubnovou a jejich psími pomocníky.

Děkujeme..

Canisterapie

Canisterapie

Canisterapie

Canisterapie

rattusterapie.png

Co to je? Jistě jste si všichni všimli, že k nám pravidelně každý čtvrtek dochází canisterapeutický tým se svými psy. Vzhledem k tomu, že jsme organizaci Člověk a pes, která nám tuto terapii zprostředkovává, oslovili s tím, že máme zájem o terapii u imobilních klientů, nabídli nám (kvůli nedostatku malých psů) terapii s potkanem. Zatím tu byli s potkanem jen jednou na zkoušku a mělo to u klentů veliký úspěch. Věřím, že do budoucna bude potkaní terapeut docházet do našeho Domova častěji.

Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

30. 7. Bořivoj

Zítra: Ignác

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

dd_pristavba[1].png

 

fb_mini.png


 
logo_print.jpg

 

Návštěvnost stránek

153521
ddunhost_pata.png