canisterapie.png

____________________________________________                                                                  logo.jpg

Team Beaty Kaňské - Ben a Max, je oblíbeným zpestřením zvláště imobilních klientů. Psí kamarádi je mohou navštěvovat přímo v jejich pokoji.

  

  

 

 

 

 

 

 

 

Canisterapie – neboli terapie s pomocí psa. Je to terapie, která využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Terapie probíhá pod vedením terapeuta ve spolupráci se zaměstnanci zařízení. V žádném případě nejde o to, vypustit psa do skupiny a za hodinu, když je pes unavený, si ho vyzvednout a jít domů! Povinností terapeuta je, aby dohlížel na průběh terapie.

 

Od 1. listopadu 2012 dojíždí chlupatá smečka i k nám, do našeho Domova. Tímto bychom rádi poděkovali paní Zdence Proškové, předsedkyni společnosti Pes a Člověk, která nás s nabídkou canisterapie oslovila a zprostředkovala tím setkání našich obyvatel s terapeutkami paní Lenkou a Janou Šmejkalovou a Ilonou Dubnovou a jejich psími pomocníky.

Děkujeme..

 

      

 

                   

 

rattusterapie.png

 

Co to je? Jistě jste si všichni všimli, že k nám pravidelně každý čtvrtek dochází canisterapeutický tým se svými psy. Vzhledem k tomu, že jsme organizaci Člověk a pes, která nám tuto terapii zprostředkovává, oslovili s tím, že máme zájem o terapii u imobilních klientů, nabídli nám (kvůli nedostatku malých psů) terapii s potkanem. Zatím tu byli s potkanem jen jednou na zkoušku a mělo to u klentů veliký úspěch. Věřím, že do budoucna bude potkaní terapeut docházet do našeho Domova častěji.

 

 

Změna velikosti písma

19. 9. Zita

Zítra: Oleg

 

 

dd_pristavba[1].png

 

fb_mini.png


 
logo_print.jpg

 

Návštěvnost stránek

125328
ddunhost_pata.png