Co se událo v květnu 2019

6. května proběhlo v našem Domově hudebně-pěvecké vystoupení klientů Centra Zahrada Kladno. Klientům se toto vystoupení moc líbilo. 14. května jsme s klienty narozenými v květnu oslavili jejich narozeniny. Oslavenci si užili hezké odpoledne při dobré kávičce a dortíku. 15. května jsme se zúčastnili tradičního Jarmarku Slunce, kde jsme reprezentovali náš Domov s našimi výrobky, které bylo možno si na tomto Jarmarku zakoupit. 16. května jsme se zúčastnili "Kolešovického víceboje" v Domově pro seniory v Kolešovicích. Všichni jsme si tyto hry velmi užili a v jednotlivých disciplínách jsme dokonce vybojovali umístění na předních příčkách a drobné ceny. 17. května jsme si udělali výlet do Prahy. Konkrétně jsme vyrazili na akci pořádanou firmou McKinsey a Company. Tuto akci, na kterou jsme byli touto firmou pozváni, jsme si velmi užili. Akce se jmenovala "Záhada staré čistírny" a konala se ve Staré čistírně odpadních vod v Praze Bubenči. Klienti měli za úkol, řešit nejrůznější hádanky a samozřejmě nechybělo ani výborné občerstvení. Všichni jsme si tento výlet parádně užili. 20. května nás navštívil Klub seniorů Slunce Unhošť a připravil si pro nás hudební vystoupení. Celá akce se opět vydařila a nechyběla ani dobrá nálada. 21. května nám jako tradičně přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 28. května proběhlo u nás v Domově tradiční grilování s karaoke. Každý si mohl zazpívat svou oblíbenou písničku. I když nám počasí nepřálo, všichni jsme si grilování velice užili. Nechyběla samozřejmě dobrá klobáska a pivo.

052.jpg IMG_3943.JPG

IMG_3999.JPG 3.jpg

Co se událo v dubnu 2019

3. dubna jsme s klienty narozenými v dubnu oslavili jejich narozeniny. 10. dubna jsme se jako tradičně každý rok zúčastnili Velikonoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje. S výrobky, které tvořili naši šikovní klienti společně s našimi šikovnými aktivizačními pracovnicemi, jsme prezentovali náš Domov a každý kdo měl zájem si také tyto výrobky mohl zakoupit. 9. dubna nám přijel svým hudebním vystoupením zpříjemnit odpoledne hudebník pan Weiss. 12. dubna přijely děti ze ZŠ Chyňava a společně s našimi klienty vytvořily krásné výrobky z keramiky. Všichni si toto dopoledne velmi užili. 16. dubna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha.

IMG_3930.JPG 61.jpg

4.jpg 4.jpg 6.jpg

5.jpg 31.jpg

Co se událo v březnu 2019

5. března nám přijel jako tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. Odpoledne jsme potom s klienty narozenými v březnu oslavili jejich narozeniny. 7. března nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 8. března naši mužští kolegové popřáli všem zaměstnankyním a klientkám k MDŽ a 15. března k nám do Domova přijely děti ze ZŠ Chyňava a připravily si pro naše klienty recitační a pěvecké vystoupení. Všem se toto vystoupení velmi líbilo. V měsíci březnu nás také jako pravidelně navštívili naši psí kamarádi a klienti si je tak mohli užít při canisterapii, která u nás také pravidelně v Domově probíhá. Náš Domov jsme si také vyzdobily jarními květinami. S klienty jsme osázeli truhlíky jarními květinami, které nám příjemně jarně vyzdobily prostředí našeho Domova.

3.jpg 8.jpg

IMG_3866.JPG 1.jpg

Co se událo v únoru 2019

5. února nám přijel zazpívat a zahrát pan Bláha. 6. února jsme s klienty narozenými v únoru oslavili jejich narozeniny. 22. února přijeli děti ze ZŠ Chyňava a připravily si pro naše klienty společné čtení. Tato akce se klientům velmi líbila. Nechyběly také tradiční volnočasové aktivity jako vědomostní kvízy, pracovní a výtvarné činnosti, keramika, klub kuchařek, čtení na pokračování, canisterapie a také první letošní procházka do přírody.

01.jpg procházka.jpg

IMG-20190213-WA0009.jpg IMG_3792.JPG

Co se událo v lednu 2019

Opět tu máme nový rok. Prosinec se přehoupl a s ním přišel pomalu a jistě leden 2019. Avšak ani v lednu se naši klienti nenudili. Volnočasové aktivity a společenské akce probíhají v našem Domově po celý rok a tak nuda nemá šanci. Hned na úvod měsíce 2. ledna nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 8. ledna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha a 15. ledna jsme s klienty narozenými v lednu oslavili jejich narozeniny. Kromě těchto akcí nechyběli tradiční volnočasové aktivity jako například vědomostní kvízy, při nichž si klienti mohou procvičit svou paměť, ale také třeba velmi oblíbené čtení na pokračování, pracovní činnosti, při nichž klienti tvořili gelové svíčky a také nechyběla oblíbená canisterapie.

IMG-20190109-WA0010.jpg IMG-20190109-WA0000.jpg

IMG-20190102-WA0003.jpg IMG_3787.JPG

Co se událo v prosinci 2018

4. prosince jsme se v Domově pro seniory v Sedlčanech zúčastnili "Čertovských hrátek". I když jsme se neumístili na vítězných příčkách, všichni jsme si tento den příjemně užili. 5.prosince navštívil náš Domov Mikuláš s andělem a čerty a společně s naší paní ředitelkou rozdali klientům sladké mikulášské dárečky. 7. prosince nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 10. prosince nám přijel zazpívat a zahrát pan Bláha. 11. prosince proběhlo u nás v Domově vystoupení umělkyně paní Nadi Válové. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří v rámci Vánoční sbírky paní Mgr. Kateřiny Kučerové, na toto vystoupení přispěli. Klientům se toto vystoupení velmi líbilo. 12. prosince jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. 18. prosince rozdávala našim klientům dárečky paní Mgr. Kateřina Kučerová v rámci svého projektu, který organizuje každý rok. Všichni klienti měli velkou radost. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se tohoto projektu tento rok zúčastnili a udělali našim klientům radost. 19. prosince u nás v Domově vystoupily děti ze ZŠ Chyňava, kteří si pro klient připravily vánoční vystoupení plné krásných vánočních písniček a zahrály jim na hudební nástroje. 20. prosince rozdávala klientům dárečky naše paní ředitelka společně s vrchní sestrou. Klienti byli velmi potěšeni a my všichni jsme měli radost, že jsme našim klientům mohli zpříjemnit vánoční svátky.

IMG_3586.JPG IMG_3781.JPG

IMG_2834.JPG IMG_2869.JPG

IMG_20181211_131844.jpg IMG_3009.JPG

Co se událo v listopadu 2018

6. listopadu jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. 7. listopadu u nás v Domově proběhlo vystoupení dětí ze ZŠ Velké Přítočno. Recitační vystoupení s názvem "Den laskavosti" se všem zúčastněným líbil a na závěr si všichni společně vytvořili krásnou papírovou dekoraci. 13.listopadu nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 15. listopadu nám přijel zazpívat pan Bláha. 19. listopadu proběhlo pěvecké vystoupení Klubu seniorů Slunce.

IMG_2728.JPG IMG_2719.JPG

IMG_2750.JPG IMG_2763.JPG

Co se událo v říjnu 2018

3. října jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. Oslavu jsme si všichni užili. 10. října u nás v Domově proběhl Den otevřených dveří v rámci týdne sociálních služeb České republiky. Nechybělo tradiční grilování s hudbou pana Weisse. 16. října nám přijel zahrát a zazpívat jako tradičně pan Bláha. 25. října jsme se v Domově pro seniory TGM Beroun zúčastnili "Berounského kufru". Náš tým vybojoval v této soutěži krásné 2. místo.

 IMG_2702.JPG IMG_2629.JPG

Co se událo v září 2018

5. září jsme se zúčastnili Sportovních her v Domově pro seniory ve Smečně. Každá ze soutěžících z našeho Domova získala dokonce cenu v některé ze soutěžích. 6. září nám přijel jako tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. 11. září jsme s klienty narozenými v září oslavili jejich narozeniny. 12. září proběhly u nás v Domově naše sportovní hry. Zúčastnilo se celkem 9 Domovů pro seniory a dvě naše domácí družstva. první místo vybojoval náš domácí tým. 20. září jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory v Dobříši, kde náš tým vybojoval krásné 1. místo. 26. září nám přijel zpříjemnit odpoledne a zahrát hudebník pan Bartoš.

IMG_2556.JPG IMG_2592.JPG

Co se událo v srpnu 2018

1. srpna u nás v Domově proběhlo oblíbené "keramické dopoledne". 7. srpna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 15. srpna jsme s klienty narozenými v srpnu oslavili jejich narozeniny. 28. srpna jsme se všichni sešli při tradičním grilování s hudbou pana Weisse. 30. srpna jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory ve Švermově. Naše družstvo vybojovalo krásné 3. místo.

IMG-20180822-WA0005.jpg IMG_2236.JPG

Co se událo v červenci 2018

11, července nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. A týž den odpoledne proběhla v našem Domově narozeninová oslava naších červencových oslavenců. 12. července proběhlo "keramické dopoledne", kde si klienti a děti mohli společně vyrobit nějakou hezkou keramickou dekoraci a všichni si přitom užili spoustu zábavy. 24. července jsme se všichni sešli u našeho tradičního grilování s hudbou pana Weisse.

IMG_2133.JPG IMG_2151.JPG

Co se událo v červnu 2018

6. června proběhla u nás v Domově oslava narozenin. S oslavenci jsme se jako tradičně sešli při dobré kávičce a dortíku a společně si zavzpomínali. 13. června nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 20. června jsme se zúčastnili Sportovních her v Domově pro seniory na Kladně. Náš tým vybojoval krásné 1.místo. 21. června jsme se zajeli podívat do Lysé nad Labem na výstavu Šikovné ruce našich seniorů. I zde jsme soutěžili s naším výrobkem Farma a vyhráli jsme ocenění návštěvníků. 22. června jsme měli naplánovaný výlet do Trojského pivovaru v Praze. Celý výlet se i přes nepřízeň počasí vydařil a všem zúčastněným klientům se velmi líbil. 26. června proběhlo u nás v Domově naše tradiční grilování s hudbou pana Weisse.

IMG_2119.JPG IMG_2040.JPG

IMG_2115.JPG IMG_2116.JPGIMG_1916.JPG IMG_2094.JPG

Co se událo v květnu 2018

3. května nám přijel jako tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. 7. května u nás proběhlo hudební a pěvecké vystoupení Klubu seniorů Slunce Unhošť. 16. května jsme se zúčastnili "Jarmarku" v Centru služeb Slunce Unhošť. Na tomto prodejním Jarmarku se mohli zájemci nejen seznámit s naším Domovem, ale prohlédnout si či v případě zájmu zakoupit i krásné dekorace vytvořené našimi šikovnými seniory pod vedením našich aktivizačních pracovnic. 17. května jsme se zúčastnili Sportovních her v Kolešovicích. 22. května proběhla u nás v Domově narozeninová oslava a zároveň jsme oslavili 101. narozeniny naší klientky paní Suché. Za město Unhošť popřála paní Suché také starostka paní Ing. Iveta Koulová. Samozřejmě také nechybí pravidelná canisterapie.

IMG_1661.JPG IMG_1665.JPG

IMG_1549.JPG IMG_1523.JPG

Co se událo v dubnu 2018

4.dubna jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. Klientům přišla popřát i starostka města Unhošť paní Ing. Iveta Koulová. 5.dubna nám přijel zazpívat a zahrát pan Bláha. 30. dubna nás potom čekalo první letošní grilování s hudbou pana Blína a zároveň tzv. "pálení čarodějnic". Počasí nám nepřálo, ale to nám náladu rozhodně nezkazilo. V květnu  už si jistě grilování užijeme venku.

IMG_1451.JPG IMG_1470.JPG

Co se událo v březnu 2018

7.března nám přijel zahrát a zazpívat tradičně jako každý měsíc pan Bláha. 13. března jsme navštívili městské divadlo Kladno a představení "Soudné sestry". 14. března nám přijel zahrát a zazpívat pan Kopp a 19. března jsme se zúčastnili Velikonoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje. 20. března jsme s klienty narozenými v březnu oslavili jejich narozeniny. 23. března nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss.

IMG_1402.JPG IMG_1377.JPG

IMG-20180313-WA0001.jpg IMG_1419.JPG

 

Co se událo v lednu a v únoru 2018

Nový rok začal v poklidu. 9. ledna nám přijel zahrát a zazpívat jako tradičně pan Bláha. 16. ledna proběhla oslava lednových narozenin. Na začátku února opět přijel zahrát a zazpívat klientům pan Bláha a 27. února nám přijel zahrát a zazpívat pan Blín. 28. února proběhla narozeninová oslava . Kromě naší paní ředitelky přišla našim klientům popřát i starostka města Unhoště paní Koulová.

IMG_1222.JPG IMG_1298.JPG

IMG_1304.JPG IMG_1155.JPG

Co se událo v prosinci 2017

1. prosince jsme se zúčastnili "Čertovských her" v Domově pro seniory v Sedlčanech. V tomto Domově jsme soutěžili poprvé a podařilo se nám zvítězit. Soutěžní družstvo si domů přivezlo krásný pohár za 1.místo, výborný dort a spoustu krásných cen. 5. prosince přišel naše klienty navštívit Mikuláš, anděl a čert a společně s paní ředitelkou rozdávali našim klientům sladké dárečky. V odpoledních hodinách pak následovalo oblíbené "mikulášské karaoke", kde si mohl každý zazpívat svou oblíbenou písničku. 6. prosince jsme s klienty narozenými v prosinci oslavili, při dobré kávičce a dortíku, jejich narozeniny. Před Vánoci jsme měli u nás v Domově mnoho společenských akcí. Svým divadelním vystoupením potěšila naše klienty paní Dandová. Nechyběla také pěvecká vystoupení dětí z mateřské školky, základní školy či gymnázia. V předvánočním týdnu přišla také naše dobrovolnice paní Kučerová popřát klientům krásné svátky a rozdat jim dárečky, které díky své vánoční sbírce rozdává našim klientům každý rok. Tímto paní Kučerové velmi děkujeme! Za náš Domov popřála našim klientům a předala jim dárečky naše paní ředitelka Lenka Ungerová společně s vrchní sestrou paní Čermákovou, za město Unhošť potom paní starostka Koulová.Po rozdávání dárečků ještě následovalo hudební vystoupení pana Pasovského a tradiční vánoční Karaoke. Všichni jsme si tento předvánoční čas krásně a především společně užili.

IMG_0612.JPG IMG_0625.JPG

Co se událo v listopadu 2017

2. listopadu se konala narozeninová oslava listopadových oslavenců. Všichni oslavenci se sešli při dobré kávičce, dortíku a zavzpomínali si. 7.listopadu nám přijel jako tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. 13. listopadu přišla naše dobrovolnice paní Cimburková s dětmi ze ZŠ a připravila si pro naše klienty divadelní a pěvecké vystoupení. 22. listopadu nám přišel odpoledne zpříjemnit svým hudebním vystoupením pan Weiss. 28. listopadu jsme se zúčastnili Vánoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje.

IMG_0392.JPG IMG_0460.JPG

Co se událo v říjnu 2017

2. října u nás v Domově proběhlo poslední letošní grilování s hudbou pana Weisse a zároveň Den otevřených dveří, kde se mohla veřejnost seznámit s fungováním sociálních služeb. 10. října jsme s klienty narozenými v říjnu oslavili jejich narozeniny. 12. října nám jako tradičně přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 18. října jsme se zúčastnili tradičního Jarmarku v Centru služeb v Unhošti a také nám přijel odpoledne zazpívat zpěvák Bohuš Matuš. Klienti byli velmi mile jeho vystoupením překvapeni a všem se toto vystoupení velice líbilo. 23. října jsme se zúčastnili "Berounského kufru" v Domově pro seniory TGM Beroun, kde náš tým vybojoval krásné druhé místo. 25. října nám přijel zahrát a zazpívat pan Blín.

IMG_0336.JPG IMG_0352.JPG

IMG_0387.JPG IMG_0313.JPG

Co se událo v září 2017

5. září nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 6. září jsme se zúčastnili sportovních her v Domově Smečno. Na těchto hrách reprezentovali náš Domov paní Šultysová, paní Hromadová a paní Čamrová. Náš tým vybojoval krásné 1. místo. 7. září proběhla oslava narozenin. 13. září se v našem Domově konaly Unhošťské sportovní hry. Jako tradičně přijelo několik soutěžních týmů z různých Domovů. Počasí nám vyšlo a tak se většina disciplín odehrávala venku. K poslechu nám přijel zahrát i pan Blín a tak jsme si všichni toto sportovní dopoledne velmi užili. Domácí tým se umístil na krásném 1.místě. 21. září jsme se zúčastnili sportovních her v Domově v Dobříši ve složení paní Šultysová, Hromadová a Wirthová. 27. září nám přijel od 13.hod. zahrát a zazpívat pan Weiss.

IMG_0232.JPG 20170906_125540.jpg

IMG_0091.JPG IMG_0093.JPG

 

Co se událo v srpnu 2017

9. srpna nám jako tradičně přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 23. srpna jsme oslavili s klienty narozenými v srpnu jejich narozeniny. 30. srpna jsme se zúčastnili olympiády v Domově ve Švermově, kde náš tým ve složení paní Čamrová, Šultysová a pan Pavlík, vybojoval krásné 1.místo. 31. srpna jsme si potom užili grilování s hudbou pana Blína. 

IMG_3949.JPG IMG_3809.JPG

IMG_3931.JPG IMG_3923.JPG

Co se událo v červenci 2017

11. července nás jako tradičně navštívil pan Bláha, který nám zpříjemnil dopoledne svými písničkami. 19. července jsme oslavili s našimi klienty narozeniny. Poseděli jsme si u dobré kávičky a dortíku a také jsme si společně zavzpomínali. 25. července jsme si potom užili naše tradiční grilování s hudbou. I když nám počasí nepřálo a hudební vystoupení pana Weisse bylo přesunuto do jídelny, grilování jsme si všichni užili.

IMG_3771.JPG IMG_3783.JPG

IMG_3784.JPG IMG_3786.JPG

IMG_3789.JPG IMG_3739.JPG

IMG_3741.JPG IMG_3733.JPG

Co se událo v červnu 2017

7. června nám přijel zahrát a zazpívat jako tradičně pan Bláha. 19. června nás potěšil svým hudebním a pěveckým vystoupením Klub seniorů Slunce, se kterým si naši klienti zazpívali své oblíbené písničky. 14. června jsme se s klienty vydali na výlet. Klienti si již delší dobu přáli vidět letiště Václava Havla v Praze - Ruzyni. Klienti byli z výletu velmi nadšeni. 23. června jsme se zúčastnili slavnostního vyhlášení soutěže a výstavy Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem, které se každým rokem pravidelně účastníme. Naše klientka paní Šultysová se svým výrobkem "Stánek s ovocem a zeleninou" získala speciální ocenění hejtmanky Středočeského kraje paní Ing. Jaroslavy Pokorné - Jermanové. Klientka toto ocenění vůbec nečekala a tak byla velmi dojata. 

IMG_3627.JPG IMG_3633.JPG

IMG_3616.JPG IMG_3611.JPG

IMG_3646.JPG IMG_3648.JPG

IMG_3651.JPG IMG_3671.JPG

 

Co se událo v květnu 2017

10. května nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 17. května jsme se zúčastnili Jarmarku v Centru služeb Slunce v Unhošti, kde jsme vystavovali výrobky našich klientů, které byly zároveň i k zakoupení. 22. května jsme v našem Domově také oslavili s naší klientkou paní Suchou její 100. narozeniny. Popřáli ji nejen zástupci města a OSSZ, ale samozřejmě také zaměstnanci a paní kuchařka upekla klientce výborný dort. 24. května jsme s klienty narozenými v květnu oslavili jejich narozeniny a ten den jsme se také zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory v Kolešovicích, kde jsme s naším týmem vyhráli krásné 1.místo. Na konci měsíce jsme si pak ještě užili naše tradiční grilování s hudbou pana Weisse a protože bylo opravdu krásné počasí, tato akce se konečně venku krásně vydařila. Poslední den v měsíci, tedy 31.května, jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory ve Zdicích, kde jsme obsadili 4.místo.

IMG_3493.JPG IMG_3554.JPG

IMG_3388.JPG IMG_3496.JPG

IMG_3428.JPG IMG_3516.JPG

Co se událo v dubnu 2017

Na začátku dubna k nám přišel jako pravidelně canisterapeutický tým. Klienti si tak užili odpoledne se svými psími kamarády. 10.4. jsme se zúčastnili Velikonoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje. U našeho stánku bylo možno zakoupit výrobky, které vytvořili naši klienti s pomocí aktivizačních pracovnic a také nejrůznější dobroty. Velikonoční výstava se vydařila. 18.dubna jsme si potom zazpívali své oblíbené písničky při Karaoke a 27. dubna jsme s klienty narozenými v dubnu oslavili jejich narozeniny. 28. dubna jsme měli na programu první letošní grilování. Počasí nám nepřálo a tak jsme si oblíbené písničky s duem pana Blína a grilovanou klobásku s pivíčkem vychutnali v jídelně. Počasí nám však náladu nezkazilo a všichni jsme si toto odpoledne příjemně užili.

IMG_3206.JPG IMG_3191.JPG

IMG_3221.JPG IMG_3227.JPG

IMG_3262.JPG  IMG_3248.JPG

 IMG_3285.JPG IMG_3302.JPG

 

Co se událo v březnu 2017

1. března nám přijel zpříjemnit odpoledne oblíbenými písničkami pan Weiss. S klienty jsme také využili prvních slunečných paprsků a vyrazili na procházku. 9. března nás, jako již pravidelně, navštívil canisterapeutický tým, který svou návštěvou velmi potěšil klienty, neboť se na pejsky vždycky moc těší. 27. března jsme s klienty narozenými v březnu oslavili jejich narozeniny. Klienti  také společně s aktivizačními pracovnicemi připravili jarní výzdobu a vchod do našeho Domova nám tak zpestřily jarní květiny v krásných truhlících, které nám vyrobili naši šikovní údržbáři.

IMG_2902.JPG IMG_3042.JPG

IMG_3030.JPG IMG_3034.JPG

IMG_3155.JPG IMG_3164.JPG

Co se událo v únoru 2017

3. února jsme zavítali do Městského divadla Kladno na hru "Umřít smíchy". Klientům se tato hra velmi líbila. Tímto bychom také chtěli poděkovat paní Chocholové z Městského divadla Kladno, která se o nás vždy při návštěvě divadla pečlivě stará a díky které máme možnost vidět takovéto zajímavé a pěkné hry. 8.2. nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 22.2. byla u nás v Domově zahájena výstava s názvem "Návraty z cest II" pana Radvana a pana Ledviny, kterou je možno, po domluvě se sociální pracovnicí, si prohlédnout. 23.2. jsme s klienty narozenými v únoru oslavili jejich narozeniny. Odpoledne také dorazil canisterapeutický tým na pravidelnou canisterapii. 

IMG_2821.JPG IMG_2830.JPG

IMG_2836.JPG IMG_2889.JPG

IMG_2846.JPG IMG_2874.JPG

IMG_2861.JPG IMG_2855.JPG

Co se událo v lednu 2017

Rok 2016 uplynul jako voda a máme tu další rok - rok 2017. A hned na začátku tohoto roku nám přijel zahrát a zazpívat jako tradičně pan Bláha. 18. ledna nám potom přijelo v odpoledních hodinách zahrát a zazpívat duo pana Blína a hned druhý den jsme s klienty narozenými v lednu oslavili jejich narozeniny. 26. ledna nás opět v tomto novém roce navštívil náš canisterapeutický tým, který k nám pravidelně do Domova dochází. Klienti byli návštěvou psích kamarádů potěšeni a také si mohli prohlédnout jedno ze štěňátek, které už pěkně vyrostlo.

IMG_2791.JPG IMG_2796.JPG

 canis1.jpg canis2.jpg canis3.jpg

 

Co se událo v prosinci

1. prosince jsme s klienty narozenými v prosinci oslavili jejich narozeniny. 5. prosince chodil v našem Domově Mikuláš s čertem a andělem a rozdával klientům balíčky se sladkostmi. Odpoledne potom následovalo "Mikulášské karaoke", při němž si klienti mohli zazpívat své oblíbené písničky. Všem se zábava velmi líbila a užili si "Mikulášské" odpoledne. 8. prosince nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 9. prosince u nás v Domově proběhla přednáška Policie ČR a Městské Policie Unhošť o bezpečnosti seniorů a na co by si měli senioři dát pozor. 15. prosince nám přijel zahrát a zazpívat pan Blín. 19. prosince si pro nás připravily děti z Dětského Domova Unhošť vánoční vystoupení. 20. prosince nám přišly zazpívat děti z MŠ Červený Újezd a po tomto vystoupení rozdávala dárečky klientům paní Kučerová, která zároveň celou sbírku těchto dárků uspořádala. Klienti měli velkou radost. 22. prosince nám přišly děti z MŠ Unhošť také zazpívat vánoční písničky a po této akci probíhalo rozdávání dárečků klientům od našeho Domova. I tato akce se vydařila a klienti byli příjemně dojati. Poslední týden v prosinci nám přijelo zahrát a zazpívat vánoční písničky hudební duo pana Kubce. Jako posledním hudebním vystoupením v tomto roce bylo vystoupení 28. prosince pana Weisse.

IMG_1932.JPG IMG_1943.JPG

IMG_2195.JPG IMG_2194.JPG

IMG_2178.JPG IMG_1859.JPG  

IMG_2203.JPG IMG_2257.JPG

IMG_2259.JPG IMG_2663.JPG

IMG_2603.JPG IMG_2590.JPG

IMG_2604.JPG IMG_2607.JPG

IMG_2610.JPG IMG_2213.JPG

IMG_2214.JPG IMG_2753.JPG

IMG_2741.JPG IMG_2732.JPG

Co se událo v listopadu

Hned na začátku měsíce listopadu jsme se vydali do divadla na Kladně, kde jsme měli možnost vidět divadelní hru "Perfect days". 9. listopadu nám přijel dopoledne zahrát a zazpívat pan Bláha a odpoledne se potom konala oslava narozenin našich klientů. 15. listopadu jsme se zajeli podívat do Domova pro seniory TGM Beroun na probíhající výstavu o životě československého prezidenta Masaryka. 16. listopadu jsme si s klienty poslechli hudební vystoupení pana Blína. A na závěr měsíce nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 30. listopadu jsme se zúčastnili Vánoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje v Praze, kde bylo možné prohlédnout si výrobky našich klientů a také si je popřípadě zakoupit.

IMG_1822.JPG IMG_1832.JPG

20161104_124456.jpg IMG_1846.JPG

 

Co se událo v říjnu 

4. října u nás v Domově proběhlo poslední letošní grilování s hudbou pana Blína a zároveň také Den otevřených dveřích v rámci týdne Sociálních služeb ČR.  5. října jsme se také zúčastnili Jarmarku Pečení pro dobrou věc ve Slunci v Unhošti, kde si veřejnost mohla zakoupit výrobky našich klientů. 10. října nám přijel dopoledne zahrát a zazpívat, tradičně jako každý měsíc, pan Bláha. 12. října se u nás v Domově konala oslava narozenin klientů narozených v říjnu. 18. října jsme se vydali na výlet a to konkrétně na Svatou horu u Příbrami. Klientům se výlet moc líbil a zakončili ho dobrým obědem v centru města Příbram. O dva dny později, tedy 20. října jsme se zúčastnili v Domově pro seniory TGM Beroun tradiční vědomostní hry "Kufr". Náš tým ve složení paní Čamrové, paní Šultysové a pana Pavlíka vybojoval krásné druhé místo. 25. října jsme se vydali do městského divadla Kladno na hru "Tlusté prase". Divadlo je nově zrekonstruované, takže zážitek pro všechny to byl přímo dvojitý.

IMG_1741.JPG IMG_1711.JPG

20161018_111640.jpg IMG_1693.JPG

20161005_093514.jpg 20161025_122250.jpg

Co se událo v září

7. září nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha a také jsme se zúčastnili sportovních her Domova Smečno. Na těchto hrách reprezentovali náš Domov paní Jehnětová, paní Čamrová a paní Fellerová a vybojovali krásné druhé místo. Ještě jednou jim tímto gratulujeme. 8. září jsme s klienty narozenými v září oslavili jejich narozeniny. Společná oslava probíhala jako tradičně v kulturní místnosti a nechyběly chlebíčky a dobrá káva se zákusky. 12. září přišel pan Neumann, pracovník Melicharova Vlastivědného muzea v Unhošti, povyprávět o historii okolí Unhoště. Mohli jsme se tak dozvědět další zajímavosti z okolí Unhošťska. 13. září jsme navštívili Domov pro seniory TGM Beroun, kde jsme si měli možnost vyzkoušet výrobu keramiky. Všem zúčastněným se toto „keramické dopoledne“ velice líbilo a pro úspěch tuto návštěvu určitě zase brzy zopakujeme. 14.9. se v našem Domově konaly Unhošťské sportovní hry. Jako tradičně k nám přijelo několik soutěžních týmů z různých Domovů. Počasí nám vyšlo a tak se většina disciplín odehrávala venku. K poslechu nám přijel zahrát i pan Blín a tak jsme si všichni toto sportovní dopoledne velmi užili. Domácí tým se umístil na „bramborovém“ tedy čtvrtém místě. Naopak vítězným týmem se stal Domov pod Lipami Smečno, na druhém místě se umístil Domov Sedlčany a třetí místo vybojoval Domov Kladno – Švermov. 21.9. jsme se zúčastnili sportovních her v Domově v Dobříši. Reprezentovali nás tito klienti: paní Šultysová, pan Pavlík a pan Benda. Tento tým vybojoval krásné druhé místo. 27.9. nám přijel od 13.hod. zahrát a zazpívat pan Weiss.

IMG_1618.JPG IMG_1348.JPG

20160913_101341.jpg IMG_1665.JPG

Co se událo v srpnu

4.srpna jsme se s klienty zajeli podívat na Zahradní slavnosti v Domově pro seniory v Rakovníku, kam jsme byli pozváni. Domov byl teprve nedávno otevřen a tak jsme si měli možnost prohlédnout jeho prostory a také jsme si užili zajímavý program - vystoupení kouzelníka a také poslech hudby místního harmonikáře, nechybělo ani bohaté občerstvení. 8.srpna přišel k nám do Domova pracovník Melicharova vlastivědného muzea v Unhošti pan Neumann a připravil si pro nás zajímavou přednášku o historii Unhošťska. 16. srpna nám přijel jako již tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. O den později, tedy 17. srpna, jsme oslavili s klienty narozenými v srpnu jejich narozeniny. 18.srpna jsme se potom vydali do Melicharova Vlastivědného muzea v Unhošti na velmi zajímavou výstavu o technickém konopí. 30. srpna u nás v Domově proběhla "miniolympiáda". Klienti si mohli v vyzkoušet disciplíny na procvičování motoriky, ale i paměti. Všichni jsme si příjemně užili dopoledne a dobře jsme se pobavili. Vítězové si dokonce odnesli malou sladkou výhru a nechyběl ani diplom. Celkem si přišlo zasoutěžit 18 klientů. Všem zúčastněným děkujeme a jsme rádi, že si přišli různé disciplíny vyzkoušet. 31.srpen, tedy závěr prázdnin a konec meteorologického léta, patřil našemu tradičnímu grilování, na které dorazili i klienti z Domova seniorů TGM Beroun. Všichni společně jsem si odpoledne, za poslechu hudebního dua pana Blína, dobrého piva a grilovaných klobásek, velmi užili.

IMG_1094.JPG IMG_1093.JPG

20160804_140712.jpg20160804_143642.jpg

20160818_132932.jpg20160818_133652.jpg

IMG_1006.JPG IMG_1050.JPG

IMG_1071.JPG IMG_1062.JPG

 

Co se událo v červenci

7. července nám přijel tradičně v dopoledních hodinách zahrát a zazpívat pan Bláha. 13. července jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. Na konci měsíce, tedy 20. července, proběhlo grilování s hudbou pana Weisse. Vyšlo nám počasí, takže jsme si klobásku a dobrou hudbu vychutnali venku.

IMG_0821.JPG IMG_0836.JPG

IMG_0849.JPG IMG_0842.JPG

Co se událo v červnu

7. června jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. Druhý den, tedy 8. června, nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 9. června jsme se zúčastnili seniorské olympiády v Domově pro seniory ve Švermově, kde jsme získali krásné 1.místo. Na konci měsíce, konkrétně 29. června, jsme se zúčastnili další seniorské olympiády a to v Domově Fr. Kloze Kladno. Klienti si při soutěžích vyzkoušeli různé disciplíny, jako vědomostní kvíz, nebo si mohli zkusit svou zručnost při disciplínách zaměřených na jemnou motoriku. Všichni soutěžící si užili příjemné "olympijské dopoledne", které bylo zakončeno poslechem hudby. 30. června se u nás v Domově konalo tradiční grilování, ke kterému nám zahrál pan Blín. Počasí se vydařilo a tak se grilování mohlo konat opět venku, na což se všichni klienti velmi těšili.

IMG_0757.JPG IMG_0804.JPG

20160609_131320.jpg IMG_0789.JPG

Co se událo v květnu

5. května nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 10. května jsme se vydali s klienty podívat na "Den zdraví", který se konal v nemocnici Kladno. V rámci této akce si mohli klienti zdarma vyzkoušet některá vyšetření a také si mohli prohlédnout vybavení RZS a také simulovanou ukázku záchrany člověka. V rámci této akce se soutěžilo o zajímavé ceny, které někteří naši klienti dokonce vyhráli. 13. května jsme si pak odpoledne zpříjemnili naším tradičním Karaoke, při kterém jsme si společně zazpívali oblíbené písničky. 18. května jsme se zúčastnili prodejního Jarmarku, který se konal v Centru služeb Slunce v Unhošti, kde si návštěvníci mohli zakoupit výrobky našich klientů. V tento den jsme se také zúčastnili Kolešovického víceboje, na němž jsme získali krásné druhé místo. 23. května pak v našem Domově proběhla tradiční přednáška o historii Unhošťska a klienti se dozvěděli spoustu zajímavých informací. 26. května jsme se zúčastnili olympiády ve Zdicích na nímž jsme také vybojovali krásné druhé místo. 27. května jsme se zajeli s klienty podívat na Zahradní slavnost, kterou pořádalo Centrum služeb Slunce na Nouzově. 31. května nás navštívily děti z MŠ Unhošť a připravily si pro nás menší pěvecké vystoupení. Klientům se toto vystoupení moc líbilo a za to dětem předali bonbony, které jim společně koupili. V tento den nám také přálo počasí a tak nás odpoledne čekalo grilování s hudbou. Všichni si dali klobásku, zapili to dobrým pivem a k tomu jim zahrál pan Weiss.

IMG_0691.JPG IMG_0546.JPG

IMG_0544.JPG IMG_0727.JPG

IMG_0624.JPG IMG_0668.JPG

Co se událo v dubnu

6. dubna nám přijel zpestřit dopoledne, jako tradičně každý měsíc, svojí hudbou a zpěvem pan Bláha. 11. dubna nás navštívil pan Neumann, pracovník Vlastivědného Melicharova muzea v Unhošti, který si pro nás připravil, jako každý měsíc, přednášku o historii Unhošťska a zajímavých místech v okolí Unhoště. 13. dubna jsme měli naplánovaný výlet do Království železnic v Praze na Smíchově, kam jsme se také vyrazili podívat. Klientům se tento výlet velice líbil, prohlédli si zmenšené modely měst a nádraží z celé České republiky a také plně funkční modely vlaků. 19. dubna jsme s klienty narozenými v dubnu oslavili jejich narozeniny na naší společné narozeninové oslavě. 20. dubna nás čekal další výlet a to na Legiovlak do Kladna - kde jsme si prohlédli, jak celý legionářský vlak vypadal a k čemu všemu legionářům sloužil. Po prohlídce Legiovlaku jsme se zastavili v kavárně na dobré kávičce, která se zrovna, díky ne moc příznivému počasí, hodila a zahřála. V tento den jsme si pak ještě odpoledne udělali procházku do kavárny Slunce v Unhošti, kde probíhala, již tradiční akce - pečení pro dobrou věc. Měsíc duben jsme pak završili - "Pálením čarodějnic", neboli grilováním s hudbou pana Blína.

IMG_0528.JPG IMG_0403.JPG

20160413_102804.jpg 20160420_150136.jpg

Co se událo v březnu

7. března proběhla v našem Domově přednáška o historii Unhošťska, která je u nás velmi oblíbená a kterou pravidelně našim klientům připravuje pracovník místního Melicharova vlastivědného muzea pan Neumann. Opět jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o Unhošti a jejím okolí. Hned druhý den, tedy 8. března, jsme s klienty narozenými v březnu oslavili jejich narozeniny při naší narozeninové oslavě. 16. března nám také přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 23. března jsme se zúčastnili Velikonoční výstavy, která se konala na Krajském úřadě Středočeského kraje, kde jsme měli možnost nejen prezentovat naše zařízení, ale také jsme zde nabízeli naše výrobky, které klienti tvořili při aktivizačních činnostech. 24. března si pro nás připravil hudební vystoupení pan Formáček, ředitel místní ZUŠ, jehož klavírní vystoupení se nám všem moc líbilo a zpříjemnilo nám velikonoční atmosféru. Odpoledne jsme se potom vydali do místního Melicharova vlastivědného muzea na tématickou výstavu - Velikonoce. Počasí nám přálo a tak se nám první jarní procházka opravdu vydařila. 

 IMG_0176.JPG IMG_0178.JPG

IMG_0198.JPG IMG_0170.JPG

IMG_0222.JPG IMG_0184.JPG

Co se událo v únoru

7.2 proběhla v našem Domově přednáška o historii Unhošťska. 9.2. nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 11.2. jsme s klienty narozenými v únoru oslavili jejich narozeniny. Na oslavě nemohl chybět dobrý dort a káva, při které jsme si s klienty společně zavzpomínali na mládí. 17.2. jsme měli společenskou akci a to ukázku společenských tanců, která se klientům velmi líbila. 24.2. jsme si celé odpoledne užili při poslechu hudby pana Blína.

IMG_0146.JPG IMG_0151.JPG

 IMG_0157.JPG IMG_0159.JPG

Co se událo v lednu 2016

Prosinec utekl jako voda, užili jsme si vánoční svátky a hned nám nastal nový rok - rok 2016. S lednem přišly opět i naše oblíbené tradiční společenské akce. 12.ledna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha a hned na to druhý den nás čekala ukázka společenských tanců. 18. ledna nás navštívil Klub seniorů Slunce Unhošť. Klienti si společně s Klubem seniorů mohli zazpívat své oblíbené písničky a užili si příjemně odpoledne. 26. ledna jsme s klienty narozenými v lednu oslavili jejich narozeniny. Zavzpomínali jsme si při kávičce a dobrém zákusku a udělali si příjemnou narozeninovou oslavu.

IMG_0134.JPG IMG_0120[1].JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Změna velikosti písma

18. 6. Milan

Zítra: Leoš

 

 

dd_pristavba[1].png

 

fb_mini.png


 
logo_print.jpg

 

Návštěvnost stránek

105256
ddunhost_pata.png