Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > SMAZAT - po kontrole obsahu zákazníkem > Foto "Naše akce"

Co se událo v červenci

Dne 1.7. 2021 si klienti mohli vyslechnout přednášku o Thajsku, která byla velice zajímavá a přínosná. 7.7. 2021 nám přijel zahrát a zazpívat p. Weiss. 9.7. 2021 bylo ve znamení grilování, ke kterému jsme si poslechli hudbu p. Bláhy. Klienti si pochutnali na klobáse s pivečkem a k tomu si i zazpívali své oblíbené písně. 13.7. 2021 se u nás v Domově konala oblíbená canisterapie. Psí kamarádi nám vždy dodají elán a dobrou náladu. 20.7. 2021 nám přijel zahrát na kytaru a zazpívat p. V. Pecháček. Už při loňském vystoupení p. Pecháčka byli klienti doslova nadšeni kulturním zážitkem. Během vystoupení si mohl zazpívat opravdu každý. Opět nás skvělé vystoupení potěšilo. 23.7. 2021 jsme využili krásného počasí, a tak se naše grilování uskutečnilo venku. Klobása, pivo a příjemná živá hudba byly skvělým zpestřením dne. 28.7. 2021 se na nás opět přišli podívat naši psí kamarádi. 29.7. 2021 se u nás v Domově konala oslava narozenin.

   1.jpg  18.jpg  23.jpg

     7.jpg     8.jpg     1.jpg

Co se událo v červnu

Dne 2.6.2021 se u nás v Domově konalo hudební vystoupení p. Weisse. 8.6.2021 nás potěšila svojí návštěvou naše dobrovolnice T. Cimburková. S klienty si popovídala a přečetla jim něco pěkného z vlastní knihy. 9.6.2021 nám přijela zahrát cimbálová hudba. Bylo to pro všechny zase něco úplně nového. 10.6.2021 jsme prožili pohodové odpoledne při poslechu písní hudební kapely "Duo Nykl". 11.6.2021 nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. K tomu proběhlo naše oblíbené grilování. 22.6.2021 nám odpoledne zpestřilo hudební vystoupení p. Vladimíra Hrona. Klienti si mohli poslechnout krásné písně a zároveň si zazpívat. 23.6.2021 jsme s klienty narozenými v červnu oslavili jejich narozeniny. Všichni oslavenci si užili příjemné odpoledne při kávičce a dortíku. Také nás tento den navštívili naši oblíbení klauni. 25.6.2021 se u nás v Domově konalo grilování s hudbou a tentokrát nám k tomu zazpíval sociální pracovník p. Foist. Také nás tento měsíc ve dnech 8.6. a 16.6.2021 navštívil canisterapeutický tým.

        2.jpg    18.jpg    3.jpg                   1.jpg    14.jpg    20.jpg

Co se událo v květnu

 Dne19.5. se u nás v Domově, jako každý měsíc, konala narozeninová oslava klientů, kteří mají v květnu narozeniny. 21.5..2021 nás přišli rozveselit naši oblíbení klauni. Každá taková návštěva udělá našim klientům velkou radost a vykouzlí úsměv na tváři. 28.5.2021 se uskutečnilo hudební vystoupení zpěváka Tomáše Ringela. Tento zpěvák také v minulosti spolupracoval s Evou Pilarovou a objevil se v několika českých muzikálech. Zazněly hity 50.-70.let a mnoho dalších krásných melodií. 

   2.jpg   6.jpg    13.jpg

   12.jpg   1.jpg

Co se událo v dubnu

Dne 15.4.2021 nás v Domově navštívili klauni, kteří nosí radost tam, kde je potřeba. Navštívili zejména ošetřovatelské pokoje s komplexní péčí, za což klienti byli moc vděční a zvedlo jim to náladu. Klauni v pestrých kostýmech hráli a zpívali klientům pro radost a také každému vytvořili malý dáreček z nafukovacích balónků. Atmosféra byla úžasná, všichni si užili spousty legrace a zábavy. 21.4. 2021 u nás v Domově proběhla dubnová oslava narozenin. 29.4. 2021 nás v Domově znovu navštívili oblíbení klauni, kteří rozdávají radost a smích. 30.4.2021 jsem u nás v Domově oslavili svátek čarodějnic.

   1.jpg   6.jpg   4.jpg   8.jpg

   2.jpg  1.jpg

   1.jpg  6.jpg  8.jpg

Co se událo v březnu

Dne 29.3.2021 se u nás v Domově konala předvelikonoční výstava rukodělných prací. Všichni, kdo tuto výstavu navštívili, si mohli prohlédnout výrobky našich šikovných aktivizačních pracovnic a klientů ,případně si je také zakoupit. Klienti měli z této akce velikou radost. Přesto byla samozřejmě dodržována veškerá bezpečnostní opatření.

    1.jpg      6.jpg     5.jpg

   7.jpg   13.jpg   10.jpg

Co se událo v únoru

Dne 4.2.2021 a 25.2.2021 se pro velký úspěch konaly znovu přednášky o Kapverdách. Žádný klient o tento zážitek nebyl ošizen:-)

      1.jpg      3.jpg

 Co se událo v lednu

Dne 28.1.2021 se u nás v Domově konala zajímavá a poutavá přednáška o Kapverdách pod vedením pana Vladimíra Trkala. Klienti se tak mohli např. dozvědět, kde Kapverdy leží, jaký je jejich úřední jazyk, jaké mají náboženství, přivonět si k jejich typickému koření a mnoho dalších zajímavostí. Klienti byli přednáškou doslova nadšeni. 😀❤

 09.jpg  07.jpg  11.jpg  02.jpg  06.jpg     

Co se událo v prosinci

Dne 4.12. 2020 nás navštívil Čert, Mikuláš a Anděl. Tato návštěva každého klienta moc potěšila.

   13.jpg    1.jpg   22.jpg

Co se událo v listopadu

Tento měsíc, vzhledem k situaci, nebyly žádné kulturní akce. Všechny aktivity probíhaly individuálně na pokojích. Klienti byli potěšeni dopisy od dětí ze ZŠ a MŠ Velké Přítočno, ze ZŠ Úhonice, a také od dětí z MŠ Lev Srdíčko z Prahy, které na ně v tomto nelehkém období myslely. 

    6.jpg     2.jpg     23.jpg      20.jpg

 Co se událo v říjnu

Tento měsíc, vzhledem k situaci, nebyly žádné kulturní akce. Pouze probíhaly aktivity u  jednotlivých klientů na pokojích, nebo v kulturní místnosti. 

   3.jpg   4.jpg   5.jpg

Co se událo v září

9. září se u nás v Domově konala olympiáda pro naše klienty s hudbou p. Pecháčka. 21.září nám přijel zahrát a zazpívat hudebník p. Weiss. 23. září nás navštívil canisterapeutický tým pod vedením p. M. Merklové. 30. září nám přijel zahrát a zazpívat p. Bláha.

    29.jpg    59.jpg    51.jpg

    2.jpg   3.jpg

Co se událo v srpnu

11. srpna nám přijel zahrát na kytaru a zazpívat starší melodie p. Pecháček.12.srpna nás navštívily děti našich zaměstnanců a potěšily naše klienty. 19. srpna se konala canisterapie a oslava narozenin klientů narozených v srpnu. 20. srpna nám přijel zahrát a zazpívat p. Bláha. 24. srpna nám přijel zahrát na saxofon a zazpívat p. Weiss. 26. srpna nás navštívily děti našich zaměstnanců a užily si společně s klienty výrobu keramických dekorací. U této společné aktivity nechyběla ani naše paní ředitelka Ing. Lenka Ungerová.

    5.jpg    9.jpg

   1.jpg

    2.jpgC

Co se událo v červenci

1. července u nás proběhlo "keramické odpoledne" s dětmi našich zaměstnanců. Děti se s našimi klienty vydaly do cukrárny, kde si všichni dali samé dobroty. 8. července nám přijel zahrát a zazpívat p. Bláha. V tento den nás navštívily i děti našich zaměstnanců a strávily s klienty společné chvíle. 13. července u nás v Domově proběhlo baletní vystoupení p. Dobrodinské. 15. července u nás proběhlo "keramické dopoledne" s dětmi našich zaměstnanců a také nás navštívil náš oblíbený canisterapeutický tým pod vedením p. Moniky Merklové. 20. července nám přijel zahrát a zazpívat p. Weiss. 23. července se u nás v Domově konala oslava narozenin klientů narozených v červenci. 29. července u nás v Domově proběhlo "keramické dopoledne" s dětmi našich zaměstnanců a také nás navštívil náš oblíbený canisterapeutický tým pod vedením p. Moniky Merklové.

   2.jpg    4.jpg    5.jpg

    2.jpg     3.jpg     1.jpg

Co se událo v červnu

10. června nás navštívil náš canisterapeutický tým, který k nám pravidelně dochází. 12. června proběhlo u nás v Domově první venkovní grilování. Klienti si tuto akci jako vždy velice užili, vyšlo nám i krásné počasí. 17.června jsme s klienty narozenými v červnu oslavili jejich narozeniny. Oslava se povedla a všichni jsme si hezky popovídali u kafíčka a dortíku. Oslavencům přišla také popřát jako tradičně naše paní ředitelka Ing. Lenka Ungerová. 

  1.jpg  11.jpg

   1.jpg   4.jpg

Co se událo v květnu

V tomto měsíci jsme si užili mnoho slunečných dnů venku. Počasí nám opravdu přálo a klienti se mohli kochat krásnou kvetoucí zahradou, kde se procházeli a popovídali si. I když situace, která vznikla kvůli šíření viru Covid - 19 pro naše klienty nebyla vůbec jednoduchá, měli i tak dobrou náladu a těšili se na každý den. V květnu jsme si chvíle také zpestřili grilováním klobásek, které si klienti vždy mohli sníst na svém pokoji. K tomu si rádi poslechli hudbu jejich mládí.

  9.jpg    14.jpg    13.jpg     12.jpg    10.jpg 

Co se událo v dubnu 2020

V měsíci duben bylo krásné počasí, a tak jsme chodili s našimi klienty na časté procházky po našem areálu. Klienti si užívali mnoho slunných dnů a pozorovali probouzející se jarní přírodu. Na tyto dny se velice těšili jako každý rok. Zima už byla velmi dlouhá. Bohužel nám dnešní situace v ČR nedovolila akce, na které jsme všichni zvyklí. Ale i tak jsme se snažili neztrácet humor, nápaditost a dobrou náladu.

  9.jpg 10.jpg 3.jpg 6.jpg 1.jpg

Co se událo v březnu 2020

3.března nás navštívil Filip Cimburek a v rámci projektu "Prima senioři a junioři" si společně s našimi klienty zahráli společenskou hru Bingo. Bylo to velmi povedené odpoledne, všichni byli moc potěšeni. 4. března jsme s našimi klienty oslavili březnové narozeniny. Oslava proběhla jako vždy v příjemném duchu. 6. března jsme v našem Domově oslavili MDŽ. Všechny ženy dostaly voňavou pozornost, která je velmi potěšila. 9.března k nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. Klienti si mohli připomenout písně svého mládí.

3.jpg  1.jpg

Co se událo v únoru 2020

4.února nám přijel zahrát p. Bláha. Tak jako každý měsíc, se u nás v Domově tradičně konala velmi oblíbená canisterapie. 11.února si mohli klienti narození  v únoru užít tradiční oslavu, kde nechyběla velmi dobrá nálada. 14. února jsme se s klienty vydali na výlet do Amazonu v Dobrovízi. Měli jsme možnost vidět chod této firmy a klienti si kromě zajímavého zážitku odnesli i malý dáreček.

8.jpg 51.jpg

Co se událo v lednu 2020

Dne 14. ledna nám přijel zahrát p. Bláha. 16. ledna nás navštívily děti z Chyňavy a společně s našimi klienty si procvičily svou paměť při hádankách a kvízech. 21. ledna jsme s klienty narozenými v lednu oslavili jejich narozeniny při tradiční narozeninové oslavě.

3.jpg 2.jpg

5.jpg 2.jpg

Co se událo v prosinci 2019

5. prosince nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem a připravil si pro naše klientky "sladké" dárečky. 9. prosince nás navštívily děti ze ZŠ Unhošť se svým vánočním předčítáním. 10. prosince nám přijel zazpívat a zahrát pan Bláha a před Vánocemi nemohly chybět samozřejmě i tradiční koledy. 10. prosince jsme také s klienty narozenými v prosinci oslavili jejich narozeniny při společné narozeninové oslavě. Nechyběl dobrý dortík s kávičkou a samozřejmě i dobrá nálada. V měsíci prosinci nechyběla také tradiční canisterapie.

3.jpg 1.jpg

1.jpg 1.jpg

 

Co se událo v listopadu 2019

4. listopadu proběhlo u nás v Domově kouzelnické vystoupení Artistic Magic show. 5. listopadu jsme se sešli se všemi listopadovými oslavenci a oslavili jejich narozeniny. 6. listopadu nám přijel zahrát a zazpívat hudebník pan Weiss. 7. listopadu nás navštívily děti ze základní školy z Chyňavy a připravily si pro klienty zajímavé čtení a zarecitovaly básničky. 12. listopadu nás navštívily děti ze základní školy Velké Přítočno v rámci dne "Laskavosti" a připravily si pro naše klienty divadelní vystoupení. 14. listopadu se konala v našem Domově přednáška o Itálii i s malou ochutnávkou. 26. listopadu nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 27. listopadu jsme se zúčastnili tradiční vánoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje. Návštěvníci si mohli nejen výrobky našich šikovných klientů prohlédnout, ale také zakoupit. 28. listopadu jsme vyrazili do Domova v Sedlčanech, kde jsme se jako tradičně zúčastnili "Čertovských hrátek", kde jsme si užili spoustu zábavy a nechybělo ani výborné občerstvení. 29. listopadu nás navštívila dobrovolnice paní Tereza Cimburková a připravila si pro nás zajímavé dopolední čteníčko.

IMG_20191128_130402.jpg 9.jpg

1b.jpg 3.jpg

 

Co se událo v říjnu 2019

1.října proběhla u nás v Domově přednáška s Policií ČR. Přednáška měla za úkol informovat seniory, jaké nástrahy na ně mohou mimo Domov čekat a na co by si měli dávat například venku při procházkách pozor. 3. října nás navštívily děti ze ZŠ Chyňava a při společném tvoření si všichni vytvořili keramické dekorace. Celé dopoledne se velmi vydařilo. 7. října jsme vyrazili na výstavu perníků, která se konala v místním Melicharově muzeu. Výstava byla velmi zajímavá, dozvěděli jsme se nejen spoustu zajímavých informací o tom, jak se perník vlastně peče, protože existuje nespočet dobrých těst, ale také jsme si mohli krásně nazdobené perníčky prohlédnout. 9. října proběhl u nás v Domově Den otevřených dveří v rámci Týdne sociálních služeb České republiky. Nechybělo ani tradiční grilování s hudbou pana Weisse, které bylo zároveň posledním grilováním v tomto roce. 10. října proběhl u nás v Domově Unhošť od 14.hod. klavírní koncert v podání českého klavíristy pana Radoslava Kvapila. Pan Kvapil nám zahrál na klavír skladby od W. A. Mozarta, L. Janáčka a dalších. Klavírní koncert se všem líbil a zároveň byl pro nás všechny zajímavým zpestřením, neboť jsme si mohli poslechnout vážnou hudbu přímo od známého českého klavíristy. 11. října jsme si zavzpomínali na Karla Gotta a udělali jsme si vzpomínkové karaoke, kde jsem si zazpívali společně jeho oblíbené a známé písně. 16. října nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha a odpoledne proběhla narozeninová oslava. 24. října jsme se v Domově pro seniory TGM Beroun zúčastnili tradičního "Berounského kufru". Náš tým vybojoval krásné 2.druhé místo. 25. října nás navštívila dobrovolnice paní Cimburková a společně s dětmi si pro naše klientky připravilo zajímavé čteníčko a odpoledne plné her. V měsíci říjnu nechyběla také pravidelná canisterapie, která je velmi oblíbená.

1.jpg 3.jpg

1.jpg 2.jpg

IMG_4379.JPG 3.jpg IMG_20191011_130439.jpg

Co se událo v září 2019

11. září se u nás v Domově konaly, tradičně jako každý rok, sportovní hry. Zúčastnilo se celkem deset týmů z jiných Domovů a dva domácí týmy. Počasí nám také přálo a tak se některé disciplíny mohly konat i venku. Soutěžilo se v nejrůznějších disciplínách. Disciplíny byly zaměřeny nejen na procvičování paměti, ale také na trénink motoriky. Všechny soutěžní týmy si vedly opravdu výborně a výsledky byly opravdu těsné. Na třetím místě se umístil Domov Kolešovice, na druhém místě se umístil Domov Kladno - Švermov a první místo obsadil domácí tým Domova Unhošť. 12. září proběhla oslava zářijových narozenin.13. září jsme vyrazili na zahrádkářskou výstavu, která se konala v Melicharově vlastivědném muzeu v Unhošti. Výstava byla velmi zajímavá, dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací a hlavně jsme měli možnost prohlédnout si výpěstky zahrádkářů nejen z Unhoště, ale i z okolí. Na této výstavě si mohli návštěvníci také prohlédnout výrobky našich šikovných aktivizačních pracovnic a klientů, se kterými jsme již soutěžili na výstavě Šikovné ruce našich seniorů v Lysé nad Labem, která se koná tradičně každý rok. Jednalo se o výrobky tématicky vhodné na tuto výstavu a to - "Stánek s ovocem a zeleninou" a "Botanická zahrada". 19. září jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory v Dobříši. Naše družstvo vybojovalo v tomto klání krásné třetí místo.

IMG_4366.JPG IMG_20190919_131522.jpg

6.jpg 3.jpg 4.jpg

Co se událo v srpnu 2019

7.srpna proběhla u nás v Domově "Miniolympiáda". Každý klient, který měl chuť si zasoutěžit, si mohl přijít vyzkoušet nejrůznější disciplíny zaměřené jak na procvičování motoriky, tak na procvičování paměti. Při soutěžení jsme si všichni užili spoustu zábavy a na závěr samozřejmě nechybělo vyhlášení třech nejlepších soutěžících. 13. srpna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 14. srpna proběhl u nás v Domově "keramický" den. Děti společně s našimi klienty tvořili krásné keramické dekorace a také nechybělo hraní společenských her. 21. srpna jsme se sešli při grilování s hudbou pana Weisse. I když bylo počasí doslova "aprílové" a kvůli neustálému střídání dešťových přeháněk a sluníčka jsme museli být uvnitř Domova, i tak jsme si celou akci užili. 27. srpna proběhla narozeninová oslava klientů narozených v srpnu. Na závěr měsíce, tedy 29. srpna jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory ve Švermově. Náš tým se umístil na krásném druhém místě a do naší sbírky nám tak přibyl další pohár. V srpnu nechyběla také u nás v Domově pravidelná canisterapie.

1.jpeg 7.jpeg 9.jpeg

3.jpeg 7.jpeg 5.jpeg

7.jpeg 2.jpeg 4.jpeg

4.jpeg 6.jpeg 10.jpeg

2.jpg 5.jpg 3.jpg

 

Co se událo v červenci 2019

2. července nám přijel zazpívat a zahrát jako tradičně pan Bláha. 9. července jsme s klienty narozenými v červenci oslavili jejich narozeniny při tradiční společné narozeninové oslavě. 17. července proběhlo u nás v Domově "Keramické dopoledne", kde si klienti společně s dětmi mohli vytvořit krásné keramické dekorace a také si společně zahrát různé společenské hry. Všichni si celou akci velmi užili. 25. července se u nás v Domově konalo grilování s hudbou. Bohužel díky velmi vysokým letním teplotám jsme museli být v jídelně, to nám však zábavu nezkazilo a všichni jsme si naše oblíbené grilování užili. A měsíc červenec jsme tak 31. zakončili opět "keramickým dopolednem".

IMG_4082.JPG 7.jpg

Co se událo v červnu 2019

5. června jsme s červnovými oslavenci oslavili jejich narozeniny. Jako tradičně jsme se sešli při dobré kávičce a dortíku a všichni si zavzpomínali na svá mladá léta. 11. června nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 14. června jsme se vydali do Lysé nad Labem, kde se jako tradičně konala výstava Šikovné ruce našich seniorů, kde se každý Domov či jednotlivec může přihlásit se svým dílem a soutěžit. I náš Domov, se samozřejmě, jako každý rok, této soutěže zúčastnil. Návštěvníci tak mohli, kromě jiných prací z jiných Domovů, obdivovat i naše dílo s názvem botanická zahrada. Na tomto krásném výrobku se podíleli společně naši klienti a také nechyběla pomoc při tvorbě od našich šikovných aktivizačních pracovnic a údržbářů. I když jsme letos žádnou cenu nezískali, určitě nesmutníme, neboť jsme rádi, že jsme opět mohli náš Domov takto reprezentovat a veřejnost tak mohla vidět, že klienti Domovů seniorů jsou velmi šikovní. 20. června jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory na Kladně. Náš soutěžní tým si užil dopoledne plné zábavy a nechyběl ani dobrý oběd. Následovalo vyhlášení výsledků a náš tým vybojoval krásné druhé místo. Do naší sbírky tak přibyl další pohár. Našemu družstvu ještě jednou gratulujeme ke krásnému umístění. 21. června nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 24. června nás navštívili klienti centra Zahrada Kladno a připravili si pro nás hudebně - pěvecké vystoupení. Klientům se vystoupení velmi líbilo. 26. června proběhlo s naší dobrovolnicí paní Cimburkovou čtení u kávičky. S měsícem červnem jsme se pak rozloučili tradičním grilováním s karaoke, které v našem Domově proběhlo 27. června. 

IMG_4063.JPG IMG_20190620_130228.jpg

IMG_4052.JPG 6.jpg

Co se událo v květnu 2019

6. května proběhlo v našem Domově hudebně-pěvecké vystoupení klientů Centra Zahrada Kladno. Klientům se toto vystoupení moc líbilo. 14. května jsme s klienty narozenými v květnu oslavili jejich narozeniny. Oslavenci si užili hezké odpoledne při dobré kávičce a dortíku. 15. května jsme se zúčastnili tradičního Jarmarku Slunce, kde jsme reprezentovali náš Domov s našimi výrobky, které bylo možno si na tomto Jarmarku zakoupit. 16. května jsme se zúčastnili "Kolešovického víceboje" v Domově pro seniory v Kolešovicích. Všichni jsme si tyto hry velmi užili a v jednotlivých disciplínách jsme dokonce vybojovali umístění na předních příčkách a drobné ceny. 17. května jsme si udělali výlet do Prahy. Konkrétně jsme vyrazili na akci pořádanou firmou McKinsey a Company. Tuto akci, na kterou jsme byli touto firmou pozváni, jsme si velmi užili. Akce se jmenovala "Záhada staré čistírny" a konala se ve Staré čistírně odpadních vod v Praze Bubenči. Klienti měli za úkol, řešit nejrůznější hádanky a samozřejmě nechybělo ani výborné občerstvení. Všichni jsme si tento výlet parádně užili. 20. května nás navštívil Klub seniorů Slunce Unhošť a připravil si pro nás hudební vystoupení. Celá akce se opět vydařila a nechyběla ani dobrá nálada. 21. května nám jako tradičně přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 28. května proběhlo u nás v Domově tradiční grilování s karaoke. Každý si mohl zazpívat svou oblíbenou písničku. I když nám počasí nepřálo, všichni jsme si grilování velice užili. Nechyběla samozřejmě dobrá klobáska a pivo.

052.jpg IMG_3943.JPG

IMG_3999.JPG 3.jpg

Co se událo v dubnu 2019

3. dubna jsme s klienty narozenými v dubnu oslavili jejich narozeniny. 10. dubna jsme se jako tradičně každý rok zúčastnili Velikonoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje. S výrobky, které tvořili naši šikovní klienti společně s našimi šikovnými aktivizačními pracovnicemi, jsme prezentovali náš Domov a každý kdo měl zájem si také tyto výrobky mohl zakoupit. 9. dubna nám přijel svým hudebním vystoupením zpříjemnit odpoledne hudebník pan Weiss. 12. dubna přijely děti ze ZŠ Chyňava a společně s našimi klienty vytvořily krásné výrobky z keramiky. Všichni si toto dopoledne velmi užili. 16. dubna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha.

IMG_3930.JPG 61.jpg

4.jpg 4.jpg 6.jpg

5.jpg 31.jpg

Co se událo v březnu 2019

5. března nám přijel jako tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. Odpoledne jsme potom s klienty narozenými v březnu oslavili jejich narozeniny. 7. března nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 8. března naši mužští kolegové popřáli všem zaměstnankyním a klientkám k MDŽ a 15. března k nám do Domova přijely děti ze ZŠ Chyňava a připravily si pro naše klienty recitační a pěvecké vystoupení. Všem se toto vystoupení velmi líbilo. V měsíci březnu nás také jako pravidelně navštívili naši psí kamarádi a klienti si je tak mohli užít při canisterapii, která u nás také pravidelně v Domově probíhá. Náš Domov jsme si také vyzdobily jarními květinami. S klienty jsme osázeli truhlíky jarními květinami, které nám příjemně jarně vyzdobily prostředí našeho Domova.

3.jpg 8.jpg

IMG_3866.JPG 1.jpg

Co se událo v únoru 2019

5. února nám přijel zazpívat a zahrát pan Bláha. 6. února jsme s klienty narozenými v únoru oslavili jejich narozeniny. 22. února přijeli děti ze ZŠ Chyňava a připravily si pro naše klienty společné čtení. Tato akce se klientům velmi líbila. Nechyběly také tradiční volnočasové aktivity jako vědomostní kvízy, pracovní a výtvarné činnosti, keramika, klub kuchařek, čtení na pokračování, canisterapie a také první letošní procházka do přírody.

01.jpg procházka.jpg

IMG-20190213-WA0009.jpg IMG_3792.JPG

Co se událo v lednu 2019

Opět tu máme nový rok. Prosinec se přehoupl a s ním přišel pomalu a jistě leden 2019. Avšak ani v lednu se naši klienti nenudili. Volnočasové aktivity a společenské akce probíhají v našem Domově po celý rok a tak nuda nemá šanci. Hned na úvod měsíce 2. ledna nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 8. ledna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha a 15. ledna jsme s klienty narozenými v lednu oslavili jejich narozeniny. Kromě těchto akcí nechyběli tradiční volnočasové aktivity jako například vědomostní kvízy, při nichž si klienti mohou procvičit svou paměť, ale také třeba velmi oblíbené čtení na pokračování, pracovní činnosti, při nichž klienti tvořili gelové svíčky a také nechyběla oblíbená canisterapie.

IMG-20190109-WA0010.jpg IMG-20190109-WA0000.jpg

IMG-20190102-WA0003.jpg IMG_3787.JPG

Co se událo v prosinci 2018

4. prosince jsme se v Domově pro seniory v Sedlčanech zúčastnili "Čertovských hrátek". I když jsme se neumístili na vítězných příčkách, všichni jsme si tento den příjemně užili. 5.prosince navštívil náš Domov Mikuláš s andělem a čerty a společně s naší paní ředitelkou rozdali klientům sladké mikulášské dárečky. 7. prosince nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 10. prosince nám přijel zazpívat a zahrát pan Bláha. 11. prosince proběhlo u nás v Domově vystoupení umělkyně paní Nadi Válové. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří v rámci Vánoční sbírky paní Mgr. Kateřiny Kučerové, na toto vystoupení přispěli. Klientům se toto vystoupení velmi líbilo. 12. prosince jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. 18. prosince rozdávala našim klientům dárečky paní Mgr. Kateřina Kučerová v rámci svého projektu, který organizuje každý rok. Všichni klienti měli velkou radost. Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se tohoto projektu tento rok zúčastnili a udělali našim klientům radost. 19. prosince u nás v Domově vystoupily děti ze ZŠ Chyňava, kteří si pro klient připravily vánoční vystoupení plné krásných vánočních písniček a zahrály jim na hudební nástroje. 20. prosince rozdávala klientům dárečky naše paní ředitelka společně s vrchní sestrou. Klienti byli velmi potěšeni a my všichni jsme měli radost, že jsme našim klientům mohli zpříjemnit vánoční svátky.

IMG_3586.JPG IMG_3781.JPG

IMG_2834.JPG IMG_2869.JPG

IMG_20181211_131844.jpg IMG_3009.JPG

Co se událo v listopadu 2018

6. listopadu jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. 7. listopadu u nás v Domově proběhlo vystoupení dětí ze ZŠ Velké Přítočno. Recitační vystoupení s názvem "Den laskavosti" se všem zúčastněným líbil a na závěr si všichni společně vytvořili krásnou papírovou dekoraci. 13.listopadu nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss. 15. listopadu nám přijel zazpívat pan Bláha. 19. listopadu proběhlo pěvecké vystoupení Klubu seniorů Slunce.

IMG_2728.JPG IMG_2719.JPG

IMG_2750.JPG IMG_2763.JPG

Co se událo v říjnu 2018

3. října jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. Oslavu jsme si všichni užili. 10. října u nás v Domově proběhl Den otevřených dveří v rámci týdne sociálních služeb České republiky. Nechybělo tradiční grilování s hudbou pana Weisse. 16. října nám přijel zahrát a zazpívat jako tradičně pan Bláha. 25. října jsme se v Domově pro seniory TGM Beroun zúčastnili "Berounského kufru". Náš tým vybojoval v této soutěži krásné 2. místo.

 IMG_2702.JPG IMG_2629.JPG

Co se událo v září 2018

5. září jsme se zúčastnili Sportovních her v Domově pro seniory ve Smečně. Každá ze soutěžících z našeho Domova získala dokonce cenu v některé ze soutěžích. 6. září nám přijel jako tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. 11. září jsme s klienty narozenými v září oslavili jejich narozeniny. 12. září proběhly u nás v Domově naše sportovní hry. Zúčastnilo se celkem 9 Domovů pro seniory a dvě naše domácí družstva. první místo vybojoval náš domácí tým. 20. září jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory v Dobříši, kde náš tým vybojoval krásné 1. místo. 26. září nám přijel zpříjemnit odpoledne a zahrát hudebník pan Bartoš.

IMG_2556.JPG IMG_2592.JPG

Co se událo v srpnu 2018

1. srpna u nás v Domově proběhlo oblíbené "keramické dopoledne". 7. srpna nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 15. srpna jsme s klienty narozenými v srpnu oslavili jejich narozeniny. 28. srpna jsme se všichni sešli při tradičním grilování s hudbou pana Weisse. 30. srpna jsme se zúčastnili sportovních her v Domově pro seniory ve Švermově. Naše družstvo vybojovalo krásné 3. místo.

IMG-20180822-WA0005.jpg IMG_2236.JPG

Co se událo v červenci 2018

11, července nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. A týž den odpoledne proběhla v našem Domově narozeninová oslava naších červencových oslavenců. 12. července proběhlo "keramické dopoledne", kde si klienti a děti mohli společně vyrobit nějakou hezkou keramickou dekoraci a všichni si přitom užili spoustu zábavy. 24. července jsme se všichni sešli u našeho tradičního grilování s hudbou pana Weisse.

IMG_2133.JPG IMG_2151.JPG

Co se událo v červnu 2018

6. června proběhla u nás v Domově oslava narozenin. S oslavenci jsme se jako tradičně sešli při dobré kávičce a dortíku a společně si zavzpomínali. 13. června nám přijel zahrát a zazpívat pan Bláha. 20. června jsme se zúčastnili Sportovních her v Domově pro seniory na Kladně. Náš tým vybojoval krásné 1.místo. 21. června jsme se zajeli podívat do Lysé nad Labem na výstavu Šikovné ruce našich seniorů. I zde jsme soutěžili s naším výrobkem Farma a vyhráli jsme ocenění návštěvníků. 22. června jsme měli naplánovaný výlet do Trojského pivovaru v Praze. Celý výlet se i přes nepřízeň počasí vydařil a všem zúčastněným klientům se velmi líbil. 26. června proběhlo u nás v Domově naše tradiční grilování s hudbou pana Weisse.

IMG_2119.JPG IMG_2040.JPG

IMG_2115.JPG IMG_2116.JPGIMG_1916.JPG IMG_2094.JPG

Co se událo v květnu 2018

3. května nám přijel jako tradičně zahrát a zazpívat pan Bláha. 7. května u nás proběhlo hudební a pěvecké vystoupení Klubu seniorů Slunce Unhošť. 16. května jsme se zúčastnili "Jarmarku" v Centru služeb Slunce Unhošť. Na tomto prodejním Jarmarku se mohli zájemci nejen seznámit s naším Domovem, ale prohlédnout si či v případě zájmu zakoupit i krásné dekorace vytvořené našimi šikovnými seniory pod vedením našich aktivizačních pracovnic. 17. května jsme se zúčastnili Sportovních her v Kolešovicích. 22. května proběhla u nás v Domově narozeninová oslava a zároveň jsme oslavili 101. narozeniny naší klientky paní Suché. Za město Unhošť popřála paní Suché také starostka paní Ing. Iveta Koulová. Samozřejmě také nechybí pravidelná canisterapie.

IMG_1661.JPG IMG_1665.JPG

IMG_1549.JPG IMG_1523.JPG

Co se událo v dubnu 2018

4.dubna jsme s klienty oslavili jejich narozeniny. Klientům přišla popřát i starostka města Unhošť paní Ing. Iveta Koulová. 5.dubna nám přijel zazpívat a zahrát pan Bláha. 30. dubna nás potom čekalo první letošní grilování s hudbou pana Blína a zároveň tzv. "pálení čarodějnic". Počasí nám nepřálo, ale to nám náladu rozhodně nezkazilo. V květnu  už si jistě grilování užijeme venku.

IMG_1451.JPG IMG_1470.JPG

Co se událo v březnu 2018

7.března nám přijel zahrát a zazpívat tradičně jako každý měsíc pan Bláha. 13. března jsme navštívili městské divadlo Kladno a představení "Soudné sestry". 14. března nám přijel zahrát a zazpívat pan Kopp a 19. března jsme se zúčastnili Velikonoční výstavy na Krajském úřadě Středočeského kraje. 20. března jsme s klienty narozenými v březnu oslavili jejich narozeniny. 23. března nám přijel zahrát a zazpívat pan Weiss.

IMG_1402.JPG IMG_1377.JPG

IMG-20180313-WA0001.jpg IMG_1419.JPG

 

Co se událo v lednu a v únoru 2018

Nový rok začal v poklidu. 9. ledna nám přijel zahrát a zazpívat jako tradičně pan Bláha. 16. ledna proběhla oslava lednových narozenin. Na začátku února opět přijel zahrát a zazpívat klientům pan Bláha a 27. února nám přijel zahrát a zazpívat pan Blín. 28. února proběhla narozeninová oslava . Kromě naší paní ředitelky přišla našim klientům popřát i starostka města Unhoště paní Koulová.

IMG_1222.JPG IMG_1298.JPG

IMG_1304.JPG IMG_1155.JPG