Změna velikosti písma

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Canisterapie

Canisterapie

Team Moniky Merklové -  border teriér  Daibi (Adaibi Kham-Mi) a Erttim (Ertti Kham-Mi), je oblíbeným zpestřením zvláště imobilních klientů. Psí kamarádi je mohou navštěvovat přímo v jejich pokoji.

3[23].jpg  4.jpg  16.jpg

Canisterapie – neboli terapie s pomocí psa. Je to terapie, která využívá pozitivního působení psa na zdraví člověka, přičemž klade důraz především na řešení problémů psychologických, citových a sociálně-integračních a působení na fyzické zdraví člověka je u ní druhotné. Terapie probíhá pod vedením terapeuta ve spolupráci se zaměstnanci zařízení. V žádném případě nejde o to, vypustit psa do skupiny a za hodinu, když je pes unavený, si ho vyzvednout a jít domů! Povinností terapeuta je, aby dohlížel na průběh terapie.

Od prosince 2018 dojíždí chlupatá smečka i k nám, do našeho Domova. Tímto bychom rádi poděkovali panu Petrovi Soukupovi, předsedovi spolku Tam, kde zvířata pomáhají z.s., který nás s nabídkou canisterapie oslovil a zprostředkoval tím setkání našich obyvatel s terapeutkou paní Monikou Merklovou a jejími psími pomocníky.

Děkujeme..

 

25.jpg  17.jpg  15.jpg

24.jpg  44.jpg  13.jpg